• биде (гл.) писателка (имн.)
  • здогледа (гл.) писателка (имн.)
  • сум (гл.) писателка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК