• изврши (гл.) масакр (имн.)
  • запре (гл.) масакр (имн.)
  • направи (гл.) масакр (имн.)
  • следи (гл.) масакр (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК