• заштити (гл.) кит (имн.)
  • разреши (гл.) кит (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК