• шутира (гл.) испиен (прид.)
  • шутира (гл.) расфрлен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК