• шутира (гл.) во (предл.)
  • шутира (гл.) по (предл.)
  • шутира (гл.) со (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК