• распраша (гл.) кој (зам.)
  • распраша (гл.) каков (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК