• пресели (гл.) свој (прид.)
  • пресели (гл.) цел (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК