• пресели (гл.) се (зам.)
  • пресели (гл.) таа (зам.)
  • пресели (гл.) тие (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК