• плука (гл.) крв (имн.)
  • плука (гл.) земја (имн.)
  • плука (гл.) туѓинец (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК