• отиде (гл.) и (чест.)
  • отиде (гл.) дури (чест.)
  • отиде (гл.) ли (чест.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК