• отиде (гл.) десет (бр.)
  • отиде (гл.) три (бр.)
  • отиде (гл.) четири (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК