• исуши (гл.) некој (зам.)
  • исуши (гл.) сите (зам.)
  • исуши (гл.) тие (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК