• искраде (гл.) дотука (прил.)
  • искраде (гл.) сѐ (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК