• инсценира (гл.) женски (прид.)
  • инсценира (гл.) негов (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК