• извлече (гл.) здроби (гл.)
  • извлече (гл.) свитка (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК