• заработи (гл.) и (сврз.)
  • заработи (гл.) отколку (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК