• заработи (гл.) мисли (гл.)
  • заработи (гл.) продава (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК