• запраша (гл.) буричка (гл.)
  • запраша (гл.) смее (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК