• гради (гл.) го (зам.)
  • гради (гл.) некаков (зам.)
  • гради (гл.) ние (зам.)
  • гради (гл.) овој (зам.)
  • гради (гл.) тие (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК