• две (бр.) маса (имн.)
  • десетина (бр.) маса (имн.)
  • пет-шест (бр.) маса (имн.)
  • седум-осум (бр.) маса (имн.)
  • три (бр.) маса (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК