• двајца (бр.) молчи (гл.)
  • обајцата (бр.) молчи (гл.)
  • три (бр.) молчи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК