шутко м.

шутко (м.)

Еј, бре шутковци, зарем заборавивте дека два сина сме дале за слободата, а? Заборавивте ли?
„Големата удолница“ од Петре Наковски (2014)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК