френгуз м.

френгуз (м.)

Но среќата ми била таква: се заразив од френѓус, од сифилис.
„Животраг“ од Јован Стрезовски (1995)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК