раздрпа св.

раздрпа (св.)

Најпрво извлекоа еден мртов војник, поцрнет и раздрпан од пламенот.
„Дружината Братско стебло“ од Јован Стрезовски (1967)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК