издума св.

издума (св.)

Ајде, невесто, се издума ли која да ја речеш?
„Антица“ од Ристо Крле (1940)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК