дефлација ж.

дефлација (ж.)

Зошто инаку состојбите на пазарот би биле секој час во неизвесност и пред ризик од доживување инфлација или дефлација?
„Продавница за љубопитните“ од Мето Јовановски (2003)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК