абраш м.

абраш (м.)

Абраш е овде. - Восхитено му соопштив.
„Јас - момчето молња“ од Јагода Михајловска Георгиева (1989)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК