разбоздиса св.

разбоздиса (св.)

Ако приседам, си мислам, може да ми се растурат коските, сета да се разбоздисам. 26.
„Небеска Тимјановна“ од Петре М. Андреевски (1988)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК