жуборка несв.

жуборка (несв.)

Ми жуборка гласот, мислам во најубава гора сум влегла.
„Небеска Тимјановна“ од Петре М. Андреевски (1988)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК