прдеж

мн. прдежи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 19867
Гасови што гласно се испуштаат од цревата.
Латински: crepitus Англиски: fart
Употреба: Вулгарно , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК