Физика - категорија

ѕуница повеќе

мн. ѕуници
Вид збор: Именка, женски род
Метеоролошки феномен.
Латински: arcus caelestis Англиски: rainbow Албански: ylber
а - б - в - г - д - е - ж - з - ѕ - и - ј - к - л - м - н - њ - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - џ