Туризам - категорија

шатор повеќе

мн. шатори
Вид збор: Именка, машки род
платнена колиба
Англиски: tent Албански: tendër
а - б - в - г - е - и - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ч - ш