Технологија - категорија

ѕвонче повеќе

мн. ѕвончиња
Вид збор: Именка, среден род
Електрична или механичка направа за ѕвонење.
Англиски: bell Албански: zile
а - б - в - г - д - е - ж - з - ѕ - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ќ - у - ф - х - ц - ч - џ - ш