Ретко - категорија

шија повеќе

мн. шии
Вид збор: Именка, женски род
врат
Англиски: neck Албански: qafë
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш