Поетски збор - категорија

грација повеќе

мн. грации
Вид збор: Именка, женски род
убавина
Англиски: beauty Албански: bukuri
а - б - в - г - д - ж - з - ѕ - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ц - ч - ш