Општество - категорија

извидник повеќе

мн. извидници
Вид збор: Именка, машки род
Припадник на младинска извидничка организација, љубители на природата.
Англиски: scout Албански: skaut, zbulues

имиџ повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Претстава што ја создава за себе во јавноста некоја личност, група, институција итн.
Англиски: image
а - в - г - д - е - з - и - к - м - н - о - п - р - с - ф - х - џ