Нестандарден збор - категорија

нагодба повеќе

Види и: нагоди (св.)
мн. нагодби
Вид збор: Именка, женски род
нагодување, пазарење
Англиски: negotiation Албански: negocim

намаз повеќе

(едн.) намазот
Вид збор: Именка, машки род
Слој со кој нешто е намачкано.
Англиски: spread

напомош повеќе

Вид збор: Прилог
на помош, да помага

насапуни повеќе

насапунат
Вид збор: Глагол, свршен
излаже, изигра
Англиски: swindle Албански: mashtroj, dredhoj
а - б - в - г - д - ѓ - е - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - ш