Иронично - категорија

ѕверка повеќе

мн. ѕверки
Вид збор: Именка, женски род
Тој што е на висока положба, што има висока функција, влијателен човек.
Англиски: boss Албански: njeri i madh, bos

ѕрцки повеќе

Вид збор: Именка, множина
очи
Англиски: eyes
а - б - в - г - д - з - ѕ - и - ј - к - м - н - о - п - р - с - у - ф - х - ш